- Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
- Dziś I niedziela miesiąca – adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych. 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Modlimy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
- Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litania do Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 17:00.
- W środę zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o 7:00 i 17:00, (w kaplicach o 18:00), od 16:00 okazja do spowiedzi. W sobotę od 8:00 odwiedzimy chorych, adoracja od 16:30.
- W najbliższą niedzielę 8 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego – po Mszach św. o godz. 7:00, 9:00 i 11:30 odbędzie się akcja charytatywna – Ciasteczko dla Jasia. Jaś pochodzi z okolic Tarłowa (powiat Opatów), zmaga się z nowotworem złośliwym – neuroblastomią IV stopnia. Za każdy gest serca szczerze dziękujemy. Rodzice Jasia.
- Bóg zapłać mieszkańcom Kliszowa za posprzątanie kościoła i za kwiaty. Prosimy aby troskę o nasz kościół podjęli kolejni mieszkańcy Kliszowa, a termin uzgodnili z Panem Kościelnym.
- Serdeczne podziękowania Panu Krzysztofowi Wieczerzakowi za prace przy przeróbce solarów i instalacji wodnej na plebanii, a także przy serwisowaniu pozostałych urządzeń.
- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny.
- Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i Kościoła powszechnego.
- Zapowiedzi przedślubne: Paweł Bryg – Wola Zdakowska i Magdalena Cieśla – Zgórsko.
- Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.
- W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Stanisława Drop z Mielca – pochodzącego z Krzemienicy. Wieczny odpoczynek…
- Drogie Dzieci, Kochani Rodzice! Z okazji Dnia Dziecka, w imieniu Wójta Gminy Gawłuszowice Pana Bogusława Wojnarowskiego oraz jego Małżonki, pragniemy przekazać wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, uśmiechu, spełnienia marzeń oraz wielu pięknych chwil w gronie rodziny, przyjaciół i rówieśników. Niech Pan Bóg obdarza Was swoją opieką i błogosławieństwem każdego dnia, a dzieciństwo niech będzie czasem beztroskim, kolorowym i pełnym miłości. Z tej radosnej okazji Wójt wraz z Małżonką nie tylko składają życzenia, ale również zasponsorowali słodki upominek dla wszystkich dzieci. Po Mszy Świętej serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci przed ołtarz, gdzie czeka na Was ogromna skrzynia pełna pysznych cukierków! Każde dziecko może podejść i poczęstować się słodkościami. Jeszcze raz – wszystkiego najlepszego, kochane dzieci! Szczęść Wam Boże!
- Dziś mamy dzień wyborów w których ma zostać wyłoniony siódmy prezydent
III Rzeczypospolitej Polskiej – módlmy się zatem modlitwą ks. Piotra Skargi:
Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen